Ako správne používať stránky: Červeno označený text je odkazom na fotografie, či texty. Tie je nutné po prezretí zatvárať.


          
Medzilaborce

mm

Medzilaborce ležia v severovýchodnej časti východného Slovenska, v nadmorskej výške 326 m.n.m., na sútoku Laborca a Vydraňky, v malebnej prírode Laboreckej vrchoviny pod hrebeňom Nízkych Beskýd. Najstaršia písomná zmienka o meste sa zachovala z roku 1543, keď patrilo šľachtickému rodu Drugethovcov. Železnica, uvedená do prevádzky v roku  1874, spojila tento región s hospodárskymi a kultúrnymi centrami Uhorska.
Dnešné Medzilaborce sú administratívnym, kultúrnym, rekreačným a športovým centrom okresu, zaradeným do správy Prešovského kraja. Okresný celok tvorí okresné mesto Medzilaborce a 22 obcí. Počtom obyvateľov 6694 ( štatistický údaj k 1.1.1996 ) sa Medzilaborce zaraďujú na 98. miesto medzi mestami Slovenska. 

Okres Medzilaborce: Medzilaborce sú okresným mestom zaradený do správy Prešovského kraja. Okresný celok tvorí okresné mesto Medzilaborce a 22 obcí. Okres svojou rozlohou 427 km2 a počtom obyvateľov 12966 patrí k najmenším na Slovensku. Severnú časť okresu lemuje hranica s Poľskom v dĺžke 36 km.

Fotogaléria:


 


Vítajte na neoficiálnych stránkach mesta Medzilaborce.
Tieto stránky boli vytvorené pre návštevníkov i obyvateľov Medzilaboriec.
Aj takýmto spôsobom môžete získať informácie o meste. Domáci ho považujú za najkrajšie, iní za mesto Andyho Warhola, ďalší za mesto popartu, mnohí za zaujímavé mesto. V každom prípade Medzilaborce majú históriu, kultúrne tradície a súčasnosť. A práve táto skutočnosť nás viedla k vytvoreniu týchto stránok.

                     

 
 
 

 


 


 
 


 
Návštevnosť:
[CNW:Counter]