Táto časť stránok Vám ponúka zaujímavosti a tipy vhodné na výlety a vychádzky z Medzilaboriec. Okrem nádhernej prírodnej scenérie, ktorá pripútala srdcia mnohých návštevníkov, čistý vzduch, ticho a pokoj Vám ponúkajú aj ďalšie možnosti pre aktívny oddych a regeneráciu.
Medzilaborce poskytujú veľa možností pre turistov. V meste sa nachádza množstvo zaujímavosti, ktoré stoja za prehliadku. Svetoznámym je Múzeum moderného umenia Andyho Warholu. Nemožno si nevšimnuť cerkev Sväteho Ducha na blízkom vršku. V meste sa nachádza cerkev sv. Bazila Veľkého z roku 1878, miniskanzen rusínskej dediny, poprechádzať sa môžete aj v neďalekom lesoparku, resp. sa môžete vybrať na túru po vyznačenej trase na Čertov Kameň. Cestou sa môžete pristaviť pri prameni minerálnej vody „Vajcovka“.

Ďalšie možnosti turistiky
a športovania sa nachádzajú v blízkom okolí. Nedá sa nespomenúť Monastier v Krásnom Brode zo 14.st., rekreačné stredisko Danová, Lupkowský tunel, pamätník v Kalinove, chránené prírodné územia Palotské jedliny, Pod Demjatou, Haburské rašelinisko, Mokré lúky pod Čertižným, Jarčiská a Beskyd. V okolí sa nachádza mnoho ďalších zaujímavosti. 
Z Medzilaboriec vedie množstvo cyklistických trás po okolí aj do susedného Poľska.